چطور برای ویزای کانادا اقدام کنیم؟

چطور برای ویزای کانادا اقدام کنیم؟

چطور برای ویزای کانادا اقدام کنیم؟
تعداد دانشجویان ایرانی که در دانشگاههای کانادا ثبت نام می کنند رو به افزایش و در دو سال اخیر به سطح قابل توجهی رسیده است. بنابر گزارش منتشر شده در سال ۲۰۱۳ کانادا دارای تقریبا ۳۱۶۶۵ دانشجو می باشد. سیاست های مساعد دریافت ویزا و ابتکار عمل های دولت کانادا نقش مهمی در جذب روز افزون دانشجویان ایرانی در کانادا داشته است. علاوه بر این تلاشی انجام شده تا درخواست ویزای دانشجویی در سیستمی سریع قرار بگیرد. این کار موجب افزایش علاقه دانشجویان به کسب تحصیلات بالاتر در کانادا شده است. بر اساس قانون، تمام افراد خارجی باید برای تحصیل در کانادا ویزای تحصیل داشته باشند. به هرحال موارد استثنایی وجود دارد که در قسمت زیر آمده است.

چطور درخواست ویزا دهیم؟

برای اقدام به درخواست ویزای تحصیل در کانادا گرفتن نامه پذیرش از موسسه آموزشی تعیین شده الزامی می باشد. وقتی که نامه پذیرش را دریافت کردید می توانید در یک دفتر ویزای کانادا درخواست ویزای تحصیل را تکمیل و ارائه کنید. زمان لازم برای نهایی کردن درخواست و صدور ویزا در دفاتر ویزای مختلف، متفاوت خواهد بود. حتما از قبل با نزدیکترین کنسولگری تماس گرفته و موارد لازم را بررسی کنید.

توصیه می شود هزینه های انگشت نگاری را همزمان با پرداخت هزینه ی درخواست و به روشی یکسان بپردازید. سپس مامور ویزا، درخواست شما را بررسی و تعیین می کند که آیا نیاز به انجام مصاحبه یا ارائه هرگونه پرونده دیگر دارید یا خیر. در صورت نیاز به مصاحبه طی نامه ای که برایتان ارسال می شود جزئیات مصاحبه شرح داده خواهد شد.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا

  • شما باید شرایط لازم را طبق لایحه حفاظت از مهاجرین (IRPA) و قوانین حفاظت از مهاجرین دارا باشید.
  • باید نشان دهید که پول کافی برای تحصیل و اقامت در کانادا دارید
  • باید گواهی عدم سوء پیشینه که نشان از عدم هرگونه سابقه کیفری دارد ارائه دهید. این مدرکی است مبنی بر اینکه شما شهروندی تابع قانون هستید.
  • باید از نظر پزشکی برای مسافرت به کانادا سالم بوده و آماده آب و هوای کانادا باشید.
  • علاوه بر اینها تمام مدارک مورد نیاز پذیرش را باید ارائه دهید.

مدارکی که باید ارائه دهید

برای راهنمایی درباره مدارک لازم برای اقدام به درخواست از چک لیست مدارک (IMM 5483) استفاده کنید.

همراه با هر مدرکی که به زبان انگلیسی یا فرانسه نمی باشد باید موارد زیر ارائه شود:

  • ترجمه فرانسوی یا انگلیسی؛ و
  • استشهاد کسی که ترجمه را انجام داده است؛ و
  • کپی تایید شده/گواهی شده از اصل مدرک.

می توانید از مترجمی که در هر دو زبان ماهر و روان می باشد کمک بگیرید. در صورتی که این ترجمه بوسیله سازمان مترجمین و مفسرین ایالتی یا ارضی کانادا انجام نشود، باید استشهادی سوگند خورده مبنی بر صحت ترجمه و مهارت زبان مترجم همراه ترجمه ارائه شود.

بهتر است که آماده کردن مدارک را زودتر آغاز کنید زیرا به محض دریافت پذیرش DLI باید به سفارت کانادا رفته و تمام کپی های لازم را ارائه دهید.


ارسال نظر