6 کاری که در کشور دبی نباید انجام داد

6 کاری که در کشور دبی نباید انجام داد

6 کاری که در کشور دبی نباید انجام داد
دبی یا دوبی یکی از امیرنشین‌های هفت‌گانه امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن، و با تنها ۵ درصد از مجموع وسعت خاک امارات عربی متحده بعد از بزرگترین امارت ابوظبی با بیش از ۸۵ درصد از کل مساحت امارات متحده عربی می‌باشد. امیرنشین دبی در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد و جزئی از کشور امارات متحده عربی است. بسیاری از مردم ایران برای تجارت و تفریح به دبی سفر می‌کنند.

6 کاری که در کشور دبی نباید انجام داد:
1-  از حمل ، مصرف یا فروش مواد مخدر خودداری کنید
در کشور امارات مواد مخدر مطلقا ممنوع است . حتی مقدار خیلی کم آن نیز باعث زندانی شدن فرد می شود هرگونه اقدام به خرید یا فروش مواد مخدر تمرد جدی از قانون محسوب شده و مجازات آن حبس ابد است . بعلاوه اینکه تمام داروهایی که توسط پزشک برای شما تجویز شده در امارات متحده عربی که دبی جزئئ از آن است غیرمجاز است . پس شما باید قبل از مسافرت از مقامات و منابع مسئول کشور امارات از مجاز بودن داروی مصرفی خود اطمینان حاصل کنید.
2 - مواظب پوشش و نوع لباس پوشیدن خود باشید
این کشور به شکلی سنتی لباس می پوشند. زنان باید موهای سر خود را پوشانده و لباس های بلند بر تن کنند بطوریکه قسمت های کمی از بدن آنها پیدا باشد. در اماکن عمومی نظیر بازارها و مراکز خرید ، خیابان ها و فست فود ها مراجعه کنندگان باید از پوشیدن لباس های بدن نما ، کوتاه و برهنه خودداری کنند.
در سرتاسر کشور امارات برهنگی مطلقا منع شده و منجر به زندانی شدن و اخراج از این کشور می شود.

3- به مذهب ( اسلام ) توهین نکنید
مذهب اسلام در فرهنگ مردم امارات نقش مهمی را بازی می کند . هر واکنشی که منجر به توهین یا تخریب اسلام شود یک عمل مجرمانه تلقی شده و جریمه ی سنگین و زندانی شدن را شامل می شود .
  4 - مزاحم خانم ها نشوید
حریم خصوصی در فرهنگ مردم امارات جایگاه ویژه ای دارد . بنابراین باید دقت نمود که به راحتی نمی توان در خیابان با هر زنی سر صحبت را باز نمود یا از او عکس گرفت . با آزار جنسی زنان به شدت برخورد می شود بنابراین از انجام رفتارهای زننده و چیزی که باعث اهانت به زنان شود خودداری شود.
 -5 فحش دادن و استفاده از اشارات توهین آمیز با دست ممنوع است
در دبی هنگام معاشرت با مردم استفاده از الفاظ رکیک ممنوع است و می تواند باعث گرفتاری جدی شخص شود.
همچنین استفاده از علائم توهین آمیز با دست مشمول جریمه زندان و یا اخراج است.
نوع مجازات بستگی به آن دارد که به چه شخصی شما توهین کرده باشید
-6 توهین به حکام امارات ممنوع است
سیستم حکومتی کشور امارات عربی متحده مبتنی بر سیستم طایفه ای است و رهبران قبایل از چهره های مورد احترام اجتماع هستند . هرگونه نقد و انتقاد یا اظهار نظر توهین آمیزدر مورد این کشور یا رهبران آن بر خلاف قانون این کشور است.


ارسال نظر